Răspuns :
Răspuns:
5 kg vișine.....8 kg capsuni.....136 lei/×2
7 kg vișine.....16 kg capsuni....248 lei
10 kg vișine....16 kg capsuni....272 lei
7 kg vișine.....16 kg capsuni....248 lei
_____________________________
3 kg visine.......0................24 lei
3 kg vișine =24 lei
1 kg vișine =24:3=8 lei
5 kg vișine =8×5=40 lei
8 kg capsuni=136-40=96 lei
1 kg capsuni =96:8=12 lei
RĂSPUNS:
1 KG VISINE=8 LEI
1 KG CAPSUNI =12 LEI
SUCCES
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de sprijin, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid.