Trei pachete de zahăr costa cu 40 lei mai mult decat doua pachete orez.Se ma stie ca un pachet de orez este cu 10 lei mai ieftin decat un pachet de zahăr.I-mi ajung 100lei pentru a cumpara câte trei pachete de fiecare fel?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de sprijin, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid.