Răspuns :
Răspuns:Urmareste explicatia!
Explicație pas cu pas:a) 1)Cate gheme sunt in total?Raspuns:6+3=9gheme! 2)Cati m.l(metri liniari)are un ghem:Raspuns:225:9=25 m.l. b) 1)Diferenta dintre numarul de borcane? Raspuns:24-15=9, 2) Care este capacitatea fiecarui borcan?Raspuns:27:9=3 kg.avea fiecare borcan! c) 1) Diferenta de cantitate dintre portocale si banane? Raspuns:25-15=10 kg. 2)Cat costa un kg.de banane?140:10=14 lei costa un kg. de banane si tot atat si un kg.de portocale!O dupa-amiaza splendida!
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de sprijin, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid.