👤

pentru 7 kg mere sau platit 63 lei.cate kg de mere costa 36?

Răspuns :

7kg__________________63lei

Xkg__________________36lei

X=7*36

_____

63

X=252:63

X=4

REGULA DE 3 SIMPLA

SUCCES

COROANA?