👤

5 kg de rosii costa cat 2 kg si inca 6 lei.cat costa un kg de rosii? met grafica​

Răspuns :

Răspuns:

5kg-2kg=6 lei ;   3kg=6 lei ;  1 kg=6:3=2 lei

Explicație pas cu pas: