Răspuns:
12.200/5 = 2.440 t vândute =>2.440.000 kg•8 lei=19.520.000 lei
12.200-2.440=9.760 t transformate în suc
100 kg ____________70 l suc
9.760.000 kg ______ x
x=6.832.000 l suc
6.832.000•7 lei=47.824.000 lei
Total : 67.344.000 lei (nu-mi mai cumpăr cireși, îmi cumpăr vie :)))