👤

Salut ajutatima la problema

Salut Ajutatima La Problema class=

Răspuns :

Răspuns:

12.200/5 = 2.440 t vândute =>2.440.000 kg•8 lei=19.520.000 lei

12.200-2.440=9.760 t transformate în suc

100 kg ____________70 l suc

9.760.000 kg ______ x

x=6.832.000 l suc

6.832.000•7 lei=47.824.000 lei

Total : 67.344.000 lei (nu-mi mai cumpăr cireși, îmi cumpăr vie :)))