Dina a cumpărat 3.5 kg de mere si 2 kg de rosii,plătind,in total,24 lei.Luca a cumpărat 7 kg de mere si 1.5 kg de rosii,plătind,in total,35,5 lei.Cat costa 1 kg de rosii,respectiv 1 kg de mere?
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de sprijin, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid.