👤

Calculați

1. 2+2÷2

2. daca 4 mere costa 4 lei , un mar cat costa?


Răspuns :

Răspuns:

Explicație pas cu pas:

1)   2 + 2 : 2 = 2 + 1 = 3

2)   4 lei : 4 = 1 leu costa un mar