👤

Stiind ca 10kg de mere costă 28 lei ,aflați cât costă 6kg mere .

8 muncitorii termină lucrarea in 12 ore in care ore termină lucrarea 12?

Va rog ajutatima dau 10 puncte ,ca rog maine sau test la algebră


Răspuns :

Răspuns:La prima 6 kg de mere costă aproximativ 17 lei.

La a doua 12 muncitori termină lucrarea in 8 ore

Explicație pas cu pas: