👤

Continuà problema astfel încât să se rezolve printr-o înmulțire
și o scădere. Rezolvă problema obținută şi scrie răspunsul.
Un trandafir costă 35 lei.
Răspuns:
Rezolvare cu plan:
AJUTAȚIMĂ VĂ ROG