Răspuns :
Răspuns:
7kg...13unt...238lei=andrei
sara=14unt...56lei
Ovidiu =5kg...5unt...???
1.56÷14=4lei
2.4×13=52lei
3.238-52=186lei
4.186÷7=26,5lei
5.26,5×5=132,5lei
6.5×4=20lei
7.132,5+20=152,5lei. R:152,5 lei
Vă mulțumim că ați ales să vizitați platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile disponibile v-au fost utile. Dacă aveți întrebări suplimentare sau aveți nevoie de sprijin, nu ezitați să ne contactați. Vă așteptăm cu drag și data viitoare! Nu uitați să adăugați site-ul nostru la favorite pentru acces rapid.